Tehnician mentenanta echipamente industriale

Responsabilitatile sale:

- Asigurarea de suport tehnic efectiv prin activitati de service, reparatii si mentenanta conform solicitarilor interne sau instructiunilor primite de la superior
- Instalarea de echipamente industriale noi, conform instructiunilor oferite de catre producator, independent sau in directa cooperare cu inginerii specialisti
- Mentinerea echipamentelor in conditii inalte de functionare respectand planul de mentenanta prestabilit
- Realizarea si urmarirea listelor de piese de schimb
- Monitorizarea activitatilor de mentanata si totodata realizarea de rapoarte de service / mentenata pentru activitatea realizata
- Mentinerea unui nivel de comunicare ridicat in cadrul echipei pentru o buna colaborare
- Se va asigura ca echipamentele /masinile din companie realizeaza produse in conformitate cu standardele de calitate cerute de clienti si companie
- Realizeaza impreuna cu inginerul de proces documentatia de mentenanta preventiva / predictiva / corectiva
- Realizeaza si urmareste planul anual de mentennata
- Va fi parte din echipa de validare a echipamentelor in cadrul companiei
- Va mentine si respecta standardele 5S si politica fabricii

Candidatul ideal:

- Studii medii tehnice (in domeniul electric, mecanic, electrotehnica, electromecanica, desen technic, pneumatic, hidraulic).
- Cunostinte teoretice si practice a proceselor tehnologice Injectie mase plastice si automatizari industriale
- Experienta relevanta in domeniul mentenanta echipamentelor industrial
- Cunostinte operare PC (pachet Microsoft Office), operarea intr-un limbaj de programare constitue avantaj
- Limba engleza nivel mediu (germana - AVANTAJ)
- Capacitate de lucru in echipa – comunicare, positivism

Se ofera:

-Salariu motivant

-Transport

-Tichete de masa

-Bonusuri si prime in functie de performanta

-Activitati recreative

-Trainig-uri platite de companie

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SOEHNER SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SOEHNER SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SOEHNER SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?