Tehnician Mentenanta Electronica SMT

nespecificat

Candidatul ideal

  • Studii medii Tehnice
  • Minim 2 ani experienta pe un post similar ca tehnician electronica
  • Cunostinte despre procesele SMT
  • Cunostinte de electronica
  • Intelegerea schemelor electrice, electronice, pneumatice

Descrierea jobului

  • Suport pentru instalarea și validarea mașinilor în producție
  • Suport pentru definirea cerințelor pentru echipamente, scule, corpuri de fixare, pergamente și palete
  • Mentenanta corectivă și preventivă a masinariilor, echipamentelor si utilajelor
  • Suport pentru trainingul de îmbunătățire continuă și de proces pentru operatori
  • Creaza si respecta planul de mentenanta pentru masinarii, echipamente si utilaje
  • Proiectează, implementează și integrează soluții concentrate în jurul urmăririi, analizei și îmbunătățirii pentru procesul de fabricație, manipularea transportoarelor, Marking, Printing, SPI, Placement, Reflow Oven și AOI
  • Oferă suport producției pentru Marking, Printing, SPI, Placement, Reflow și AOI
  • Analizeaza si imbunatateste eficienta masinariilor, echipamentelor si utilajelor
  • Posibil sa fie necesar sa ofere suport tehnic 24/7 pentru a asigura un răspuns și o rezoluție adecvată la problemele de fabricație
  • Raporteaza directorului tehnic problemele care apar
  • Înregistrarea datelor în sistem
  • Curătarea si îngrijirea uneltelor de lucru si a zonei de lucru
  • Completarea raportului de defectiuni corespunzător
Angajarea initiala se va face pentru o perioada de 6 luni prin intermediul unei companii de leasing de personal

Varroc – Elba Electronics (VEE) is a Greenfield opened in 2019 as a joint venture between Varroc Lighting Systems and Elba. Focused on the manufacturing of electronics for the automotive industry, VEE is based in Timisoara, Romania.

Currently we are looking to expand our team and find some new enthusiastic and creative colleagues.

If you like new challenges, have automotive background or want to learn about it then we would like to meet you.

ELBA company with almost 100 years of tradition, is a leading manufacturer in Eastern Europe for automotive and technical lighting located in Timisoara. ELBA actively participates at the everyday quality improvement, developing lighting solutions in accordance with the production regulations. These guarantee safety and quality using ecological alternatives.

Visit www.elba.ro for more information.

Varroc Lighting Systems is a premier developer and manufacturer of next-generation external lighting systems and vehicle control electronics for the automotive and two-wheeler industries. Focused on safety, mobility, and style, Varroc Lighting Systems brings leading-edge technology to the mainstream automotive market with high-quality and cost-competitive solutions. Headquartered in Plymouth, Michigan, U.S., the company has more than 8,000 employees worldwide with operations in in 17 countries and capabilities on every continent where vehicles are produced. Varroc Lighting Systems is a key member of the Varroc Group family of automotive components businesses.

Visit www.varroclighting.com for more information.