TEHNICIAN MENTENANTA ROBOTI INDUSTRIALI

Responsabilități:

  • Realizeaza punerea in functiune, intretinerea si repararea instalatiilor electrice si electromecanice in conformitate cu instructiunile si procedurile de lucru si cu manualele de operare
  • Testeaza prototipurile concepute si realizate conform schemelor de montaj ale instalatiilor
  • Indeplineste actiunile corective si preventive conform graficelor stabilite
  • Diagnosticare probleme aparute si rezolvarea defectelor robotilor industriali ABB, Yaskawa
  • Participa la instalarea liniilor noi de productie, la mutarea acestora sau la reglarea lor conform specificatiilor tehnice
  • Participa la imbunatatirea accesoriilor tehnice ale utilajelor si echipamentului, potrivit cerintelor
  • Propune si executa lucrari de imbunatatire a echipamentelor

Cerinte:

  • Studii medii de specialitate – electric, electronist sau automatizari industrial
  • Cunostinte medii de operare PC, SAP
  • Cunoasterea limbajelor de programare PLC si experienta in parametrizarea PLC-urilor si a Convertizoarelor de frecventa
  • Cunostinte teoretice si practice de mecanica si electrica, electronica si automatica aplicata
  • Cunostinte teoretice si practice privind reparatia masinilor electrice, a utilajelor pneumatice si hidraulice
  • Bune abilitati de comunicare (inter/ intra-departamentala)
  • Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi

Oferim:

  • Salariu motivant
  • Bonusuri lunare
  • Tichete de masa
  • Prime de vacanta, de Paste, de Craciun, de rechizite
  • Diferite pachete cadou anuale

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MARTUR AUTOMOTIVE SEATING AND INTERIORS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MARTUR AUTOMOTIVE SEATING AND INTERIORS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MARTUR AUTOMOTIVE SEATING AND INTERIORS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?