Tehnician Mentenanta SMT (debug&repair specialist)

Eaton este companie diversificată, cu prezență globală, specializată în managementul energiei, care iși ajută clienții să gestioneze necesarul energetic al clădirilor, avioanelor, vehiculelor, utilajelor și instalațiilor. Are aproximativ 96000 de angajați în întreaga lume și comercializează produse în peste 175 de țări.
In fabrica de la Arad asamblam sisteme electrice pentru siguranta cladirilor si persoanelor, sisteme de semnalizare a situatiilor de urgenta si sisteme electrice pentru industria extractiva si miniera .

Suntem in cautarea de noi colegi cu experienta in domeniul SMT.

Cerinte:

  • Diploma de studi scoala tehnica (profesionala sau liceu).
  • Cunostinte avansate senzoristica.
  • Cunostinte citire scheme electrice.
  • Abilitati mecanice , recunoastere piese din ansamble mecanice+montare/demontare.
  • Desen tehnic cunostinte generale.
  • Masurari electrice (capacitatea de a a masura cu multimetrul si de a diagnostica defecte electrice).
  • Cunostinte generale electronica.
  • Cunostinte  generale hardware PLC.
  • Cunostinte generale operare masini control numeric SMT de preferat.
  • Experienta in mentenanta SMT min 1 an.
  • Experienta in domeniul EMS min 1 an.
  • Limba engleza mediu.
  • Disponibilitate de a lucra pe 3 schimburi

Responsabilitati:

  • 1st level support - intervine si gestioneaza erorile din aria de SMT (Printing, SPI, Placement, Reflow, AOI,conveyoare,Laser marking,Wave)
  • Responsabil de escaladare catre coordonator mentenanta.
  • Operare echipamente SMT pentru diagnoza.
  • Responsabil de change over , pe SMT.
  • Subordonare Coordonator mentenanta.
  • Responsabil de mentenanta preventiva saptamanala.

 Beneficii:

  • Salariu atractiv
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Bonusuri lunare de performanta ( in functie de vechimea in firma)
  • Bonus de recomandare a unui nou coleg
  • Prime periodice de Paste, Craciun-in functie de vechimea in firma
  • Prima de vara in functie de vechimea in firma
  • Tichete de masa in valoare de 20 ron pentru fiecare zi lucrata
  • Programul de lucru pe 3 schimburi
  • 22 de zile de concediu de odihna (creste proportional cu vechimea in companie)
  • Asigurare privata de sanatate
  • Asigurare privata de viata si dizabilitate
  • Programe de asistenta juridica si psihologica pentru angajati
  • Contributie platita de angajator la pensie privata

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la EATON pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la EATON pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are EATON locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?