Tehnician Mentenanta SMT

Employment type: Permanent

Experience level: 1 - 2 years

Description

Căutăm un Tehnician Mentenanță SMT pentru departamentul nostru de Maintenance.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Responsabil pentru implementarea și documentarea lucrărilor de întreținere, reparație și revizie a echipamentelor/sistemelor de testare;
  • Participarea activă in demararea proiectelor si a sistemelor de testare din fabrică;
  • Asamblează sistemele de testare în concordanță cu cerințele și specificațiile clienților (de exemplu, specificațiile tehnologiei specifica echipamentelor)
  • Participă la analiza problemelor/erorilor complexe;
  • Operează si efectuează reglaje/optimizări ale setărilor in corelație cu specificațiile clientului cat si la indicațiile inginerului responsabil pentru aria SMT;
  • Definește si implementează acțiuni corective pentru a elimina rebuturile generate de fiecare echipament care face parte din linia de asamblare de tip SMT.

Cerințe:

  • Studii medii finalizate in domeniul Electronic/Electric/Tehnic;
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office;
  • Cunoștințe din domeniului Electronic/Eléctric;
  • Abilități foarte bune de comunicare si lucru in echipă;
  • Cunoașterea limbii engleze – reprezintă un avantaj;
  • Experiență de minim 2- 3 ani pe o poziție similară.

Beneficii:

  • Prime anuale;
  • Training inițial, programe de dezvoltare;
  • Mediu de lucru competitiv;
  • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.
Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?