Tehnician mentenanta turbine eoliene

Candidatul Ideal

Pregatire profesionala tehnica (specializare in domeniul electric, automatizari, hidraulic, mecanic);

Capactitatea de intelegere, diagnosticare, testare si analizare a defectelor aparute in sistemele de control ale instalatiei;

Cunostinte de baza HSE;

Competente informatice pachet Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook);

Carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Efectuarea intretinerii turbinelor, pentru a optimiza performanța turbinelor în beneficiul clienților noștri, respectând standardele de Calitate, Siguranță și Mediu;

Cel puțin doi ani în organizarea Field Service în Gamesa si Vestas Turbines;

Flexibilitate ridicată și adaptare a planului de lucru;

Asigurarea bunei functionari a turbinelor eoliene si controlarea functionarii diferitelor elemente ale turbinei eoliene in toate etapele interventiei;

Efectuarea intretinerii preventive si corective a turbinelor conform regulilor sau instructiunilor de lucru in vigoare (raportarea intervențiilor);

Ideal 2 ani până la 5 ani experiență în întreținere industrială sau energie electrică, cu cunoștințe de înaltă tensiune 20-30Kv;

Cunoașterea limbii engleze tehnice (scris/vorbit) și familiarizare cu Office Pack;

Contact cu clienții cu privire la service și reparații finalizate și viitoare : motivat, autonom, orientat spre rezultate, inovator, mobilitate necesară deoarece sunt planificate călătorii pentru o anumită activitate;

Bună comunicare, spirit de echipă;

Angajament solid față de conceptul de siguranță în general și siguranță în mediul de lucru, capacitatea de a lucra la înălțime.

Pachet salarial foarte atractiv;

Masina si combustibil asigurat de companie;

Telefon asigurat de companie;

Set complet de echipament individual de protectia muncii.

Descrierea companiei

Compania Ingeteam este prezenta in 24 de tari si suntem lideri mondiali în furnizarea de servicii de operare și întreținere în centralele de producere a energiei electrice

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Ingeteam pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Ingeteam pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Ingeteam locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?