Tehnician prelucrari mecanice - Toolshop

Poza anunturi

Huf Group dezvolta si produce sisteme mecanice si electronice de inchidere, acces si autorizare pentru industria automotive la nivel global. Compania a fost infiintata in 1908 in Velbert de catre Ernst Hülsbeck si August Fürst. Fiind condusa inca de familia fondatoare, compania are astazi birouri in Europa, America si Asia. In anul financiar, Huf Group a generat venituri de aproximativ miliarde euro si are angajati la nivelglobal.

Responsabilitati:

  • Prelucrarea si executarea reperelor mecanice, in conformitate cu desenele de executie, specificatiile de produs si/sau a planului tehnologic
  • Corectarea problemelor la asamblare conform listei de modificari a reperelor (rework)
  • Intocmirea raportului de masuratori pentru piesele realizate
  • Organizarea si pregatirea materiei prime/semifabricatelor si a SDV-urilor
  • Efectuarea activitatilor de reglare si setare a echipamentelor, montarea, demontarea si masurarea corectiilor sculelor necesare
  • Mentenanta preventiva a echipamentelor si sculelor de lucru
  • Participa la instalarea noilor statii sau echipamente
  • Participa la realizarea rapoartelor 8D.
  • Asigura suport la instalarea noilor statii sau echipamente
  • Asigura suport la realizarea rapoartelor 8D

Cerinte:

  • Liceu industrial, mecanic sau electromecanic / Scoala profesionala cu specializare mecanica, lacatus-mecanic, montaje, masini si utilaje, prelucrari mecanice
  • Minim 3 ani experienta in operatii de frezare si/sau strunjire
  • Desen tehnic nivel avansat
  • MS Office nivel mediu
  • Cunostinte procese asamblare mecanica
  • PDM nivel incepator

Oferim:

  • Pachet salarial motivant, bazat pe competenta si evolutie profesionala
  • Conditii de munca la standarde occidentale
  • Tichete cadou de sarbatori
  • Asigurare medicala privata, activitati sportive
  • Prima de vacanta

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Huf Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Huf Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Huf Romania SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?