Tehnician retele telecomunicatii fibra optica

Salar net
2400 RON

Candidatul ideal

Postul se adreseaza lucratorilor din domeniul telecomunicatiilor dar si celor ce au aptitudini de cablare structurata, securtitate, supraveghere, efractie.
Cautam colegi de echipa apti pentru lucrul la inaltime, care au lucrat la inaltime si cunosc normele de protectie a muncii pentru lucrul in echipa la montarea cablurilor in pat de cablu, fatade cladiri sau stalpi.
Cautam personal apt de munca, serios, responsabil si ordonat.
Permisul de conducere categoria B este un avantaj la recrutare.
Experienta anterioara duce la sanse mai mari de selectare pentru interviu.

Descrierea jobului

Executam lucrari de extensie ale retelelor curente.
Executam lucrari de contructie a retelelor noi.
Executam instalari de cablu la clineti finali.
Lucram cu prioritate in Bucuresti dar se fac si deplasari in tara fara limita de distanta.
Ne asiguram ca intreaga echipa este la curent cu tehnologia actuala si este dotata cu intregul nesesar indeplinirii activitatilor zilnice.
Lucram pe retelele ingropate Netcity si Telekom, lucram pe structuri aeriene(stalpi), construim retele de comunicatii si structuri de curenti slabi la interiorul cladirilor pe structuri metalice(pat de cablu)
Aceste lucrari necesita atentie, responsabilitate, buna organizare, limbaj si comunicare adecvata in cadrul echipei si cu reprezentantii beneficiarilor.
Pentru o buna desfasurare a activitatii este necesara o atentie sporita asupra sculelor si echipamentelor.
Tehnicianul sau ajutorul de Jonctor are ca sarcini :
Instalarea de cablu.
Pregatirea terminatiilor de cablu in vederea jonctarii/conectarii
Pregatirea necesarului pentru finalizarea lucrarii.
Minumul unei echipe este de 2 persoane.
Salariul fix este de 2400 lei la care se adauga dupa caz bonusuri de performanta.
Diurna si cazarea sunt asigurate in cazul deplasarilor.

Compania a fost infiintata in 2014 cu scopul de a executa lucrari de telecomunicatii si curenti slabi, reusind sa acceseze piata de telecomunicatii, construind proiecte ale caror beneficiari utilizeaza reteaua Netcity dar si dezvoltatori imobiliari ale caror investitii au inclus proiecte medii si mari, de comunicatii, incendiu sau supraveghere unde a fost necesara o atentie deosebita la creearea retelelor de curenti slabi.
Astfel am reusit sa adunam in portofoliu lucrari de FTTH a caror beneficiari sunt Telekom Romania si Orange Romania, executam in continuare cablari de fibra optica la clientii finali ai acestor companii, am realizat retele prin cablare structurata( cupru )pentru beneficiarii cladirilor Skanska, Afi Palace, Orhideea Towers, Hessers.