Confidential

Tehnician service

  • Confidential

TEHNICIAN SERVICE

Candidatul ideal:

• Studii medii tehnice electronica, eletrotehnica, eletromecanica, automatizari; (Studii superioare reprezinta un avantaj)

 • Cunstinte PC: MS Office;

• Disponibilitate pentru deplasari;

• Permis de conducere categoria B;

• Capacitate organizatorica si initiativa;

• Capacitatea de a lucra in echipa cat si individual;

• Abilitatea de a intelege documentatii tehnice;

• Orientare catre client cat si capacitatea de a lucra cu termene limita;

-  Utilizarea echipamentelor informatice (laptop, echipamente specifice) în executarea lucrărilor tehnice şi specifice de service;

Descrierea jobului:

• Ofera asistenta, consultanta si suport tehnic clientilor;

• Efectueaza lucrari de punere in functiune si autorizari ISCIR a echipamentelor comercializate de catre companie;

• Efectueaza reparatii si revizii;

• Efectueaza revizii aferente contractelor de intretinere periodica;

• Executa lucrari de mentenanta si reparatii a echipementelor la sediul clientului;

• Completeaza actele aferente sarcinilor enumerate mai sus (procese verbale de predare – primire, de punere in functiune, de interventie, revizie, etc.) conform procedurilor;

• Identifica cele mai eficiente solutii de service si mentenanta pentru clientii companiei;

• Asigura activitatea de service in garantie si post garantie pentru toate echipamentele furnizate de firma;

• Conceperea si redactarea la termen a tuturor documentelor interne si externe;

• Mentine in permanenta parametrii optimi de functionare a echipamentelor;

• Analizeaza operativ defectiunile tehnice aparute, stabileste cauzele/efectele, raspunderile si masurile necesare remedierii acestora.

Se ofera:

  • conditii salariale motivante;

  • stabilitate;

  • contract de munca pe perioada nedeterminata;

  • bonuri de masa;

  • decontare naveta;

Descrierea companiei:

Firma autorizata ISCIR, specializata in comercializare, proiectare si executie instalatii termice si sanitare, autorizari si punere in functiune echipamente termice.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?