Tehnician Service Sisteme de Înșurubare

Employment type: Permanent

Experience level: 2 - 3 years

Description

Căutăm un Tehnician Service Sisteme de Înșurubare care să se alăture departamentului de Service tehnică de testare. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Efectuează, documentează și coordonează lucrările de întreținere, reparație la echipamente de producție complexe conform specificațiilor;
  • Efectuează teste de capabilitate a mașinilor (MFU) în conformitate cu specificațiile / standardele valabile și asigură capabilitatea mașinii pentru echipamentele / sistemele alocate;
  • Identifică / determină punctele slabe și potențialul de îmbunătățire a tehnologiilor atribuite;
  • Elaborează propuneri pentru contramăsuri în caz de abateri;
  • Participă la introducerea de tehnologii noi, concepte, procese și metode pentru echipamente de producție în fabricile de producție din Grupul DRÄXLMAIER;
  • Oferă suport tehnic pentru echipamente de producție / sisteme.

Cerințe:

  • Studii superioare tehnice;
  • Experiență de minim 2 ani într-o poziție similară constituie avantaj;
  • Cunoștințe bune de operare PC (Excel,Outlook, Power Point);
  • Cunoștințe de mecatronica;
  • Cunoștințe limba engleză - nivel avansat obligatoriu; Cunoștințe limba germană constituie avantaj;
  • Bune abilități de comunicare, rezolvare de probleme, orientare spre obiectiv, orientare spre client, flexibilitate, disponibilitate la delegatii in tara si strainatate.

Beneficii:

  • Training inițial;
  • Posibilități de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.
Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

Persoană de contact: Mihaela Silvia Croitoru

Detalii de contact:

Campanie /  Entitate legală: DAR Dräxlmaier Automotive ., Org-Code: OC-HUN64

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?