Tehnician service utilaje CNC

Tehnician service componente mecanice/ electrice CNC

Avem nevoie de oameni pasionati sa faca treaba bine de prima data si de oameni care cauta o cariera si nu un loc de munca. Posturile sunt cu norma intreaga. Candidatii trebuie sa cunostinte in domeniul mecanic/electric si sa detina o etica a muncii.  Aceasta pozitie cere, dar nu impune cunostinte directe despre masinile cu comanda numerica. Una sau doua persoane vor avea ocazia de a invata multiplele fatete ale asamblarii si repararii acestor masini de mare precizie. Aceste cunostinte va vor permite sa puneti in valoare ceea ce stiti deja si sa avansati rapid, atat in ceea ce priveste responsabilitatile, cat si in ceea ce priveste salariul.

Responsabilitati: Asigurare mentenanta masini Cnc pentru diversi clienti

CANDIDATII TREBUIE SA AIBA URMATOARELE CALITATI:

- Sa raspunda pentru asamblarea, testarea, gasirea defectelor si repararea masinilor prelucratoare din industria metalului, inclusiv masini manuale si cu comanda numerica, precum strunguri, centre de alezare si gaurire, centre de prelucrare orizontale si verticale, strunguri CNC cu batiu inclinat, plat si vertical.

- Aptitudini mecanice; diagnostic / solutionare probleme ale sistemelor hidraulice si pneumatice; interpretarea schitelor mecanice: modificari si imbunatatiri aduse masinilor.

- Aptitudini electrice; diagnostic / solutionare probleme ale sistemelor electrice; interpretarea schitelor electrice: modificari si imbunatatiri aduse masinilor.
- Experienta in asamblarea, testarea si instalarea echipamentelor industriale, inclusiv a motoarelor, pompelor si panourilor de control.
- Efectueze teste inainte de livrare si la sediul clientului; sa asigure suport tehnic la telefon, sa demonstreze capacitatea de a diagnostica si de a solutiona problemele aparute.
- Cablarea panourilor de control si alimentare, intelegerea unor teorii de baza AC/DC pentru rezolvarea problemelor la circuitele in serie/in paralel, capacitatea de a citi si repara problemele pe baza diagramelor electrice, efectuare instalatii electrice conform NEC Code
- Experienta in folosirea aparatelor de masura universale, a clestilor pentru masurarea sarcinilor electrice si lipituri.
- Cunostinte tehnice privind PLC si experienta cu controlul automat
- Experienta cu controlul numeric al masinilor.
- Deplasari: locale si nationale pentru sarcini pe termen scurt si lung, in functie de pozitie
- Bune cunostinte de matematica si utilizarea unor programe de calculator comune
- Salariu in functie de experienta
- Engleza este obligatorie si cunoasterea altor limbi straine reprezinta un avantaj
- Experienta in repararea masinilor unelte si in solutionarea problemelor
- Permis de conducere categ. B

BENEFICII:

Colaborarea cu Compania Nr. 1 din Europa de est în industria masinilor unelte

Contract de munca în conformitate cu legislatia în vigoare

Salariu competitiv, în conformitate cu calitatile si competentele candidatului cu potential rapid de crestere, in functie de rezultate.

Oportunitate de dezvoltare a carierei

Munca într-o echipa tânara, dinamica si foarte ambitioasa

Training pentru dezvoltarea profesionala

DESCRIERE COMPANIE:

Alfa Metal Machinery Group este una din cele mai mari companii de vanzari si service pentru masini unelte de inalta precizie din Europa de Est. Obiectul principal de activitate al companiei il reprezinta vanzarile si activitatile de service pentru toti clientii din industria de prelucrare a metalului si din industria de produse metalice de masa.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALFA METAL MACHINERY pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALFA METAL MACHINERY pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALFA METAL MACHINERY locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?