Tehnician Sisteme Securitate - Targu-Mures

Candidatul ideal

- Studii medii tehnice finalizate (electrice, electromecanice, automatizări / sisteme integrate, electrotehnică generală);
- Cunoștințe de instalare și service de echipamente de securitate, detectie a incendiului, TVCI, configurări soft și aplicații pentru echipamentele integrate în sistemele de securitate;
- Experiență relevantă: minim 1 an în domeniul sistemelor de securitate;
- Cunoștințe PC: Word, Excel Outlook – reprezintă un avantaj cunoștințe despre rețelele de calculatoare, baze de date, configurări ale sistemelor de operare;
- Reprezintă un avantaj deținerea unei certificări ARTS;
- Permis de conducere categoria B - reprezintă avantaj.

Descrierea jobului

- Execută lucrări de întreținere generală ale echipamentelor/instalațiilor de securitate, detecție și stingere a incendiului, TVCI, control al acces, detecție a efractiei;
- Configurează softuri de aplicație pentru echipamentele instalate, asigurând calitatea lucrărilor specifice și intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea șefului punctului de lucru/de echipă;
- Întocmește lista de piese de schimb, a echipamentelor și a consumabilelor în funcție de necesități;
- Execută lucrări aparținând diverselor proiecte de investiții/modificări ale echipamentelor/instalațiilor de curenți slabi;
- Completează rapoartele de mentenanță generală preventivă și corectivă, precum și fișele(situațiile) pentru intervențiile corective (și de service) efectuate.

Beneficii:

- tichete de masa;
- abonament de servicii medicale;
- asigurare de viata si de sanatate;
- discount servicii sportive;
-beneficiile oferite de ordonanta 114 -constructii.

Descrierea companiei

UTI Facility Management este o companie românească al cărei portofoliu include soluții complexe pentru corporații, obiective industriale, arene sportive, instituții bancare, instituții guvernamentale și infrastructuri critice: facility management, sisteme integrate de securitate fizică, management computerizat al proceselor clientului, call center, dispecerat operațional, client web monitoring, securizare și monitorizare de flote auto.

Obiectivul nostru este să venim în întâmpinarea nevoilor clienților cu servicii și soluții de ultimă generație care să le permită acestora să se focuseze asupra activității proprii, să-și îmbunătățească performanțele și să-și eficientizeze costurile.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la UTI FACILITY MANAGEMENT SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la UTI FACILITY MANAGEMENT SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are UTI FACILITY MANAGEMENT SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?