Tehnician Veterinar (loc. Cetatea de Balta, Alba)

Candidatul ideal

Tehnician veterinar / Asistent veterinar cu minim 3 ani experienta
Dispus la deplasare zilnica (sediul societatii este in loc. Cetatea de Balta, jud. Alba)
Adaptabil la mediul de lucru
Responsabil

Descrierea jobului

- supraveghează starea de sănătate a animalelor (ovine, bovine)
- îl asistă pe medicul veterinar în timpul examinării animalelor
- îl asistă pe medicul veterinar în timpul operaţiilor chirurgicale efectuate pe acesta
- efectuează proceduri medicale minore
- vaccinează animalele împotriva diferitelor boli
- supraveghează fertilizarea animalelor
- ajută la fătat
- dă sfaturi cu privire la creşterea animalelor
- prestează activităţi care să asigure funcţionarea în bune condiţii a activitatii veterinare (administraţie, comanda medicamentelor şi a altor materiale medicale, a instrumentelor şi echipamentului medical etc.)

Cine suntem ?
Suntem crescatori de bovine rase de carne Charolaise, Limousine si Angus. Ferma este situata in Cetatea de Balta, jud Alba.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Agropec Dionis SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Agropec Dionis SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Agropec Dionis SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?