Telesales Agent / Agent de vanzari

Salar net
500 - 1000 EURO / month

Candidatul ideal

  • Abilități de comunicare excelente
  • Orientare spre rezultat, căutând să materializați fiecare contact cu clientul într-o vânzare
  • Persistență! Refuzurile nu vă descurajează
  • Bună organizare a timpului pentru finalizarea responsabilităților
  • Experiența pe un post similar presupune un avantaj, dar nu este obligatorie.

Descrierea jobului

Pentru a accelera creșterea în România, căutăm un Telesales Agent foarte motivat. Veți face parte dintr-o echipă tanara si energică și vă veți asigura că toți clienții, noi sau existenți, sunt informați despre instrumentele și serviciile oferite de LiveEvents.

Responsabilități

  • Contactați potențiali clienți prin telefon și online pentru a le identifica nevoile și a le prezenta oferte comerciale.
  • Interacționați direct cu manageri de evenimente și locații cărora le prezentați serviciile LiveEvents.
  • Păstrați legătura cu clienții existenți pentru a asigura recurența vânzărilor.
  • Participați la întâlniri cu clienții alături de Echipa de Vânzări.
  • Colaborați îndeaproape cu ceilalți membri ai Echipelor de Vânzări și Customer Support pentru a îndeplini obiectivele stabilite.
  • Raportați săptămanal/lunar legat de obiectivele KPI stabilite de Managerul de Vânzări.

Oferta:
- salariu + bonus lunar in functie de performanta
- laptop + telefon

Veți lucra într-un spațiu nou de birouri, aflat pe Splaiul Unirii nr 160b (5 min distanță de stația TImpuri Noi). Acest job reprezintă o ocazie unică de a face parte dintr-o echipă dinamică, orientată spre rezultate și ambițioasă, de colegi tineri și motivați. LiveEvents are un caracter inovator și antreprenorial, cu o atmosferă informală de lucru.

LiveEvents este o platforma completa de servicii dedicata organizatorilor de evenimente, acoperind servicii de vânzare bilete, management acces, promovare și servicii conexe.