Telesales Outbound

Cerinte:

- Bune abilitati de comunicare si interrelationare;
- Cunoasterea limbii engleze peste medie;
- Cunoastere tehnici de vanzare;
- Abilitati de munca intr-un mediu interactiv, acordarea si transmiterea de informatii, integrare rapida in colectiv, respectarea instructiunilor verbale/scrise, operare computere si alte echipamente electronice, capacitatea de a lucra in conditii de stres, spirit de echipa, atentie distributiva, receptivitate, respectarea termenelor, promptitudinea, respectarea riguroasa a regulilor si instructiunilor;
- Capacitate de creare a unor strategii de cautare, abordare de clienti noi precum si abilitati de prioritizare a activitatilor zilnice;
- Experienta in gestionarea apelurilor telefonice, experienta relevanta in activitati de Outbound Calling – Farming si Hunting;
- Capacitatea de a translata caracteristicile si avantajele produselor in beneficii pentru client;
- Abilitati de ascultare si intelegere a nevoilor clientilor si oferirea de solutii pentru acestia;

Responsabilitati:

 - Contacteaza clientii actuali si potentiali in vederea promovarii/vanzarii produselor;

 - Contacteaza clienti sau potentiali clienti in vederea dezvoltarii de parteneriate cu acestia;
 - Ofera suport/informatii conform strategiei companiei si conditiilor transmise de catre superior;
 - Verifica veridicitatea si corectitudinea informatiilor introduse in CRM, baze de date, etc.;
 - Se documenteaza in permanenta, referitor la noile produse/conditii comerciale oferite clientilor;
 - Urmareste si propune modul de rezolvare a diferitelor aspecte aparute in activitatea de zi cu zi;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la QPAS Business SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la QPAS Business SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are QPAS Business SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?