Vă interesează să vă dezvoltați abilitățile într-un mediu internațional? Ajută-ne să modelăm viitorul logisticii globale. La DACHSER veți beneficia de perspective excelente de carieră și de o cultură de companie unică.

Sunteți gata să vă alăturați? Pentru sucursala noastra din Bucuresti din domeniul business Road Logistics, căutăm sprijinul dvs. activ ca

Tender Manager

Responsabilitățile tale

  • Procesarea ofertelor globale de transport de marfă din punctele cheie din întreaga lume.
  • Colectarea si coordonarea informațiilor relevante privind pregătirea ofertelor, in strânsă cooperare cu celelalte sucursale DACHSER,
  • Crearea calculelor pentru clienți, procesarea ofertelor, analiză si verificare lunară a rezultatelor.
  • Crearea de planuri și previziuni anuale.
  • Consultant și generator de idei pentru toate nivelurile ierarhice ale companiei.
  • Susținerea conducerii companiei pe baza evaluărilor de performanță, a reperelor și a cifrelor cheie în procesul decizional operațional și strategic.
  • Prelucrarea datelor in Excel.

Calificările tale

  • Studii superioare in domeniul tehnic/economic/afacerilor.
  • Experiență profesională în domeniul transportului și logisticii.
  • Proactiv, motivat, conștient de calitate, structurat și orientat către servicii.
  • Ai o imagine de ansamblu și esti foarte analitic.
  • Ințelegere amplă a proceselor de afaceri și capacitatea de concentrare asupra elementelor esențiale.
  • Cunoștințe avansate în domeniul IT, în special Excel, și o bună cunoastere a limbii engleze scrise și vorbite.

Oferta noastra

  • Loc de muncă variat într-un mediu de lucru dinamic
  • Salariul motivant, bazat pe performanță
  • O echipă deschisă care se sprijină și se valorizează reciproc
  • Ierarhii plate, cu căi scurte de luare a deciziilor, o cultură de comunicare deschisă și oportunitatea de a te implica și a ajuta echipa

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DACHSER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DACHSER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DACHSER ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?