Pentru clientul nostru, un producător global de rulmenți și componente aferente, precum și ansambluri, căutăm un Territory Sales Manager.

Responsabilitati:

  • Atingerea obiectivelor Planului de Afaceri pentru partenerii de distribuție și OEM definiți;
  • Menținerea relațiilor la toate nivelurile/funcțiile personalului clienți, de la conducerea superioară până la forța de teren, și de la vânzări și marketing, la achiziții, resurse umane, finanțe și logistică în sectoarele de distribuție și OEM;
  • Gestionarea distribuitorilor preferați, clienților finali cheie/țintă alocați și OEM-uri cheie, inclusiv: stabilirea și jucarea unui rol cheie în execuția strategiei de creștere în colaborare cu conducerea vânzărilor, dezvoltarea și conducerea planurilor de afaceri anuale comune ale producătorului/distribuitorului, coordonarea și conducerea multinationale. -activități de grup național, asigurând consistența și claritatea direcției, angajându-se la planuri de acțiune specifice;
  • Colectarea cerințelor clienților și furnizarea de consiliere tehnică imediată cu privire la caracteristicile produsului și beneficiile clienților în ceea ce privește calitatea, livrarea și prețul;
  • Dezvoltarea legăturilor puternice de comunicare și planificare cu forța globală de vânzări corespunzătoare, alte segmente ale industriei și fabrici de producție, pentru a asigura îndeplinirea planurilor de afaceri și a obiectivelor de vânzări ale clienților;
  • Participarea la proiecte/programe speciale în funcție de atribuirea raportării activităților către Managerul Regional de Vânzări.

Candidatul ideal:

  • Diplomă minimă de licență în Inginerie Mecanică sau Managementul Afacerilor, este de preferat o diplomă de master;
  • Minim 2 ani experiență în vânzări (de preferință produse industriale susținute cu cunoștințe tehnice extinse);
  • Cunoaștere excelentă a posibilităților pieței cu o bună rețea în cadrul industriilor;
  • Fluența limbii engleze și cunoștințele PC sunt condiții prealabile;
  • Atitudine strategică și pozitivă, proactivă în urmărirea obiectivelor;
  • Pasionat de soluții tehnice inovatoare;
  • Excelente abilități de prezentare, negociere și interpersonale;
  • Pregătirea pentru călătorii frecvente, permisul de conducere este obligatoriu;
  • Dorința de a urma cursuri de introducere de 6 luni în străinătate.

Vă rugăm să aplicați online cu un CV detaliat sau să trimiteți aplicația la [email protected]. Toți candidații potriviți vor fi contactați în termen de 2 săptămâni. Dacă profilul dumneavoastră nu corespunde criteriilor pentru acest rol, nu vă faceți griji, acesta va fi redirecționat către consultanții care gestionează proiecte care se potrivesc mai bine cu expertiza dumneavoastră.

Pentru a vă alătura Republicii noastre și a fi eligibil pentru locuri de muncă actuale sau viitoare, vă rugăm să vizitați www.lugera.ro și să vă înregistrați CV-ul complet în TalentBase®.

Toate informațiile vor fi tratate ca fiind strict confidențiale.

PR/022539

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Lugera The People Republic Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Lugera The People Republic Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Lugera The People Republic Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?