Ce vei face:

Activitățile de servicii pentru clienți vor fi asigurate pentru o companie multinațională de software. În calitate de consilier tehnic, veți oferi servicii excepționale clienților noștri din întreaga lume. Veți combina abilitățile, pasiunea, concentrarea pe clienți, mentalitatea pozitivă pentru a îmbunătăți livrarea serviciilor și veți contribui puternic la succesul general pe care îl obținem.

Responsabilitati:

  • Sprijină activitățile de instalare și implementare a software-ului pentru utilizatorii de licențe pe sistemele de operare Microsoft Windows și Apple MAC.
  • Asistență la modul și întrebările tehnice de la client pentru întreaga gamă de produse pentru clienți servite în coadă
  • Rezolvați problemele cunoscute ale clienților prin utilizarea unei baze de cunoștințe, utilizarea directă a produsului și a sistemelor de operare, ghiduri de utilizare a produsului și alte materiale de referință care pot fi

disponibil.

  • Înțelegerea funcțională a diferitelor sisteme de operare și platforme

Profil necesar:

  • Fluență în scris și vorbit: germană (B2/C1) și engleză (B2/B1)
  • Abilități puternice de comunicare, interpersonale și de gestionare a relațiilor cu clienții
  • Acuratețe, abilități de cercetare și atenție la detalii
  • Bună ascultare activă
  • Capacitate de a anticipa și de a rezolva probleme;
  • Abilitați de lucru în echipă
  • Absolvent universitar
  • Cunoștințe PC (min 6 luni într-un rol similar)
  • Abilități de servicii clienți (min 1 an experiență)

Ce este pentru tine?

  • O experiență de antrenament uimitoare încă din prima zi, în care veți fi instruit și sprijinit pe scară largă pentru a vă asigura succesul
  • Posibilitati de crestere/promovare in cadrul companiei
  • Asistență medicală privată
  • Bilete lunare de masă
  • Bonus de recomandare
  • Activități sportive și bunuri
  • Vouchere de Crăciun și de Est
  • Lucrați de la distanță din România sau de la biroul nostru din Timișoara - avem ambele variante
  • Poziție full time, cu 40 de ore pe săptămână, de luni până vineri

Aplicați astăzi pentru a afla mai multe!

Detaliile companiei

Suntem diferiți prin design !

Acum stabiliți în România, căutăm oameni care să ne susțină creșterea continuă în locațiile noastre din Timișoara și Cluj-Napoca. Oferim un mediu de susținere în care oamenii pot învăța și crește împreună cu noi, cu pregătire de primă clasă și căi de carieră care să te ducă acolo unde vrei să ajungi. În plus, oferim o modalitate excelentă și flexibilă de a învăța la locul de muncă și de a dezvolta noi abilități de specialitate pentru a vă ajuta să deveniți un maestru în ceea ce faceți. Credem în susținerea talentului nostru emergent, de aceea majoritatea managerilor noștri sunt de origine, iar un număr mare de oameni au făcut următorul pas în cariera lor alături de noi. Intrați în oricare dintre centrele noastre de contact și veți simți zgomotul și energia locului. Întotdeauna se întâmplă multe lucruri, de la zile distractive până la evenimente mai mici de echipă.

Există ceva pentru toată lumea și ne-ar plăcea să faci parte din el!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Concentrix pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Concentrix pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Concentrix locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?