Test Engineer (Automotive), Bucharest

descrierea proiectului

DXC-Luxoft este un integrator de software și o casă de soluții lider în industrie pentru mai multe verticale de afaceri, cum ar fi Finanțe, Automotive și Transformare digitală. DXC-Luxoft lucrează atât cu producătorii de automobile OEM, Tier-1, cât și cu alți furnizori. Există milioane de mașini pe drum astăzi cu soluții concepute de DXC-Luxoft.

DXC-Luxoft derulează un proiect ca furnizor principal pentru unul dintre cei mai mari producători germani de automobile (OEM). Domeniul principal al proiectului este dezvoltarea software-ului telematic pentru ECU.

Căutăm o echipă de profesioniști care să ne extindă echipa de proiect care implementează ciclul complet de SDLC, inclusiv respectarea calității cu aspectele ASPICE și Cyber ​​Security. Echipele de bază sunt reprezentate în Germania și România cu posibilitatea de a lucra de la distanță în aceste locații.

DXC-Luxoft este bucuros să primească aplicații de la solicitanți auto-motivați și autodisciplinați, care comunică bine, le place să lucreze în echipă și sunt foarte motivați să aducă valoare clienților noștri auto.

Pentru candidatul de succes oferim oportunitatea de a vă îmbunătăți și dezvolta cariera cu următoarele beneficii:

Alăturați-vă unei echipe internaționale foarte competente și motivate

Aplicați-vă talentul pentru a crea soluțiile de mobilitate ale viitorului

Câștigă experiență practică de lucru cu clienți bine recunoscuți

Opțiuni de creștere și promovare personală

Faceți un impact asupra creșterii generale a DXC-Luxoft

Responsabilitati

  • - Testarea manuala a software-ului pe bancile PC si HIL
  • - scrierea cazurilor de testare
  • - crearea rapoartelor de testare
  • - documentarea defectelor
  • - susține echipele de dezvoltare și clienții cu investigarea defectelor

Aptitudini

Trebuie avut

  • - Experiență în testarea software-ului auto (HIL ca plus) de peste 2 ani
  • - Expertiză în testarea manuală, proiectarea testelor și defecte documentare
  • - Linux de bază și rețele
  • - Experiență cu CAN
  • - Abilitati excelente de comunicare
  • - Înțelegerea proceselor de dezvoltare software
  • - Instrumente Atlassian: Confluence, Jira, experiență cu plug-in-ul X-ray, jQuery

Este bine sa ai

  • Cunoașterea Germană
  • Experiența este asamblarea și fulgerarea HIL
  • Experienta in testare in domeniul telecomunicatiilor
  • Experiență de lucru cu procesele ASPICE

Limbi

Engleză: B1 Intermediar

Vechime in munca

Senior

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?