Testing Technology Hardware Specialist

Descrierea postului:

Căutăm un Specialist Hardware Tehnologie de Testare pentru Departamentul nostru de Dezvoltare Hardware Test Engineering din Pitești.

Responsabilitati:

  • Dezvoltarea hardware și electronică pentru sisteme și echipamente de testare;
  • Observarea/identificarea tendințelor în domeniu (în special tehnologie de înaltă frecvență) pentru a dezvolta concepte; propunerea de recomandări de acțiune;
  • Crearea de concepte și arhitecturi hardware pentru hardware complex (HW) și electronică (dispozitive, module electronice, componente, arhitecturi etc.) cu software încorporat (microcontroller/FPGA) în Divizia de Tehnologie de Testare (PT);
  • Analizarea, specificarea și dezvoltarea de noi echipamente complexe și electronice (dispozitive, module electronice/arhitecturi etc.), precum și repararea, întreținerea și extinderea electronicelor, dispozitivelor și sistemelor existente. Utilizarea instrumentelor de dezvoltare ECAD specificate, cum ar fi Altium Designer, WSCAD;
  • Calibrarea dispozitivelor si sistemelor in coordonare cu departamentul de echipamente de testare;
  • Implementarea și colaborarea în crearea de evaluări de risc și FMEA.

Cerințe:

  • Diplomă universitară și 3 până la 5 ani de experiență profesională ca dezvoltator hardware SAU studii similare;
  • Experiență în conceptul și dezvoltarea sistemelor tehnice (sisteme de testare și testare) și, în mod ideal, experiență de bază în siguranță funcțională;
  • Experiență relevantă în procesele comune de proiectare/redare în dezvoltarea hardware și software încorporat;
  • Experiență puternică în tehnologia de înaltă frecvență (HF);
  • Nivel de engleză foarte bun;
  • Foarte bune abilități de comunicare, gândire orientată spre proces, inițiativă personală și abilități de orientare spre obiective.

Beneficii:

  • Oportunitati de avansare in cariera;
  • Mediu de lucru internațional.

Dacă sunteți o persoană entuziastă și doriți să vă dezvoltați profesional într-un mediu internațional, vă rugăm să ne trimiteți candidatura dvs.!

Toți candidații care se potrivesc profilului vor fi contactați în maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?