Tibco Spotfire Developer

CGI caută dezvoltatori Tibco Spotfire pentru a se alătura echipei noastre. În calitate de dezvoltator, veți acționa ca un participant cheie în analiza aplicațiilor, dezvoltarea, execuția, urmărirea defectelor și raportarea.

Candidatul trebuie să aibă experiență demonstrată în scheme Tibco / Spotfire, vizualizări, înțelegere a celor mai bune practici, metodologii SDLC Scrum și Agile, precum și abilități puternice de rezolvare a problemelor și abilități de conducere.

Responsabilitati:

  • Abilitățile tehnice „practice” sunt esențiale;
  • Analiză tehnică și experiență de dezvoltare esențială de lucru pe mai multe baze de date și surse;
  • Creați segmentare în avans și defalcare a rapoartelor Abilități avansate privind utilizarea schemelor de filtrare și a proprietăților de control dinamic în Spotfire (SDK și Scripting);
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și orală Experiență în toate fazele SDLC și Metodologie Agile;
  • Experiență tehnică practică de lucru pe mai multe surse de date precum Oracle, Teradata și un alt RDBMS;
  • Cunoștință în scrierea de interogări SQL complexe prin conectarea la diverse surse de date și dezvoltarea vizualizărilor folosind Tibco Spotfire;
  • Ar trebui să aibă abilități puternice de analiză a datelor pentru a obține rapoarte semnificative prin înțelegerea tehnologiilor și conceptelor de depozit de date;
  • Lucrați alături de echipa de afaceri pentru a dezvolta tablouri de bord și rapoarte de analiză a clienților folosind Tibco Spotfire Visualizations;
  • Experiență în crearea de rapoarte personalizate și posibilitatea de a masa datele pentru a le face accesibile pentru Spotfire.

Cerințe:

  • Licență și 5+ ani de experiență IT;
  • Expunerea și familiaritatea cu modelele SDLC, Agile și Waterfall;
  • Cunoștințe practice și experiență în programare Tibco și Spotfire (SDK și dezvoltare de scripting);
  • Abilități puternice în SQL, Oracle;
  • Experiență cu instrumente de automatizare a proceselor ar fi un plus;
  • Abilități puternice de comunicare scrisă și verbală;
  • Autoîncepător/Autodirecționat cu capacitatea de a lucra independent și de a avea o gândire critică creativă esențială;
  • Experiență în domeniul farmaceutic / în domeniul sănătății este un plus.

Noi oferim

  • Mediu de lucru accesibil și prietenos (Clădirea Podul – zona Grozavesti).
  • Asigurari de viata si sanatate.
  • Plan de cumpărare de acțiuni.
  • Plan de participare la profit.
  • Platformă online de beneficii.
  • Între 21 și 24 de zile de concediu, în funcție de vechimea în muncă.
  • Bonus de recomandare.
  • cursuri de franceza.

Compania CGI

Construiește-ți cariera cu noi.

Este un moment extraordinar pentru a fi în afaceri. Pe măsură ce transformarea digitală continuă să se accelereze, CGI se află în centrul acestei schimbări, sprijinind călătoriile digitale ale clienților noștri și oferind profesioniștilor noștri oportunități de carieră interesante.

La CGI, succesul nostru vine din talentul și angajamentul profesioniștilor noștri. Ca o singură echipă, împărtășim provocările și recompensele care vin din creșterea companiei noastre, ceea ce ne consolidează cultura proprietății. Toți profesioniștii noștri beneficiază de valoarea pe care o creăm în mod colectiv.

Faceți parte din construirea uneia dintre cele mai mari firme independente de tehnologie și servicii de afaceri din lume.

Aflați mai multe despre CGI la cgi.com.

CGI este un angajator cu șanse egale. În plus, CGI se angajează să ofere locuri de cazare pentru persoanele cu dizabilități în conformitate cu legislația provincială. Vă rugăm să ne informați dacă aveți nevoie de o adaptare rezonabilă din cauza unei dizabilități în timpul oricărui aspect al procesului de recrutare și vom colabora cu dvs. pentru a vă răspunde nevoilor.