200430_Recovery Operator_Tinichigiu (2)

Operator Recuperare Piese - Tinichigiu

Companie: FAIST Mekatronic

Locație: Oradea, România

Departament:  Calitate

Tip contract: Full-Time

Experiența necesară: Minim 3 ani experienta ca tinichigiu auto

Program de lucru: TESA ( Luni-Vineri 08:30-17:00 )

Scopul general al postului:

  • Responsabil de refacerea si/sau repararea pieselor neconforme, asigurand standardele de calitate specifice companiei, industriei si ale clientului.
  • Efectueaza operatiile pentru repararea si refacerea problemelor estetice ale pieselor prin operatia de kituire.

Descrierea postului:

  • Responsabil de operarea in siguranta si eficienta a aparatelor si instrumentelor de reparare si refacere.
  • Responsabil de utilizarea diferitelor tipuri de echipamente pentru inspectie, pentru a asigura standardele de calitate.
  • Efectueaza diferite operatiuni care pot include repararea pieselor/urmelor precum si indepartarea/inlocuirea componentelor.
  • Se asigura ca toate piesele refacute si/sau reparate au fost corectate in concordanta cu standardele de calitate impuse.
  • Responsabil de verificarea pieselor dupa refacere si/sau reparare si returnarea lor la statiile de inspectie.
  • Se asigura de atingerea targetului impus al pieselor recuperate.
  • Urmeaza toate politicile si practicile companiei referitor la manevrarea pieselor si protectia muncii.

Cerințele postului:

  • Calificare – tinichigiu auto;
  • Cunoștințe desen tehnic – nivel mediu;
  • Instrumente de masurat – cunostinte de utilizare la nivel mediu  ( constituie avantaj );

Beneficii:

• Masa calda

• Tichete de Masa

• Transport gratuit

• Asigurare medicala privata

• Tichete cadou de Sarbatori

• Bonus anual de performanta

• Bonus loialitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la FAIST Mekatronic s.r.l. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la FAIST Mekatronic s.r.l. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are FAIST Mekatronic s.r.l. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?