TRADE MARKETING Manager / Specialist

nespecificat

Candidatul ideal

Colegul cautat are:

  • Curiozitate profesionala in domeniul marketing si dorinta dezvoltare profesionala.
  • Cunostinte Comerciale/Marketing pe canale retail IKA, LKA, TT.
  • Gandire creativa, spirit adaptabil.
  • Competente de analiza matematica/statistica si capacitate de a lua decizii.
  • Personalitate determinata in finalizarea proiectelor incepute.
  • Avantaj - Experienta in relationarea cu reprezentanti ai magazinelor IKA, LKA si TT si a companiilor de merchandising.
  • Cunostinte Office Tools - PowerPoint, Excel (PivotTable sau Vlookup).
  • Carnet sofer B

Descrierea jobului

Sediul companiei: Cluj-Napoca
Industrie: Productie Cosmetice / Bio Farma
Departament: Marketing / Promovare

Obiectivul postului:
Implementarea conceptelor de trade marketing (fidelizare, campanii de trade, evenimente CSR si de activare, concepte de tip STORE in STORE, etc).

Principalele responsabilități:

  • Relationarea cu reprezentanti ai magazinelor IKA, LKA si TT si a companiilor de merchandising.
  • Implementarea cu prioritate a strategiilor de trade marketing / Urmarirea standardele de executie.
  • Initierea diverselor campanii promotionale, a caror eficienta se urmareste urmareste, ajutat fiind de experienta in planificarea, implementarea si monitorizarea actiunilor de Trade Mk (la nivel zonal sau doar pe anumite segmente de piata la nivel national).
  • Implementarea strategiilor regionale in functie de specificul zonei, canalul de vanzare si tipul de client.
  • Contributie la elaborarea proiectelor anuale de trade marketing si urmarirea respectarii clauzelor contractelor de marketing si de mercantizare.
  • Dezvoltarea si urmarirea bugetelor de cheltuieli destinate activitatilor din piata.
Beneficii:
  • Pachet salarial consistent.
  • Activitate profesionala in industria cosmeticelor.
  • Mediul de lucru intr-un domeniu de productie cosmetice.
  • Toate instrumentele de lucru puse la dispozitie pentru atingerea obiectivelor.
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala si provocari profesionale incitante.
  • Echipa de lucru cu un grad ridicat de profesionalism.
  • Participari la expozitii nationale si internationale, evenimente profesionale.

Hummark este un Brand din Cluj-Napoca, care ofera sprijin profesional Partenerilor sai in procesul de recrutare si selectie al angajatilor adecvati. Oferim suport candidatilor in identificare punctelor forte si cautam sa identificam jobul cel mai potrivit.