Trainer Store Support

nespecificat

Candidatul ideal

Cautam un trainer pasionat de ceea ce face, cu atitudine pozitiva si spirit de echipa care isi doreste sa formeze viitori antreprenori Lagardère Travel Retail!

  • Experienta intr-o pozitie similara sau experienta in retail
  • Abilitati excelente de comunicare si relationare; abilitatea de a conduce sesiuni de training adaptate in functie de participant
  • Abilitatea de a lucra independent, dar si in echipa
  • Cunostinte operare PC foarte bune (Word, Excel. Power Point, Outlook)
  • Studii superioare
  • Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu
  • Dinamism, entuziasm, spirit de organizare, de analiza si de sinteza, sociabilitate, dorinta de perfectionare continua, creativitate, spirit de echipa

Descrierea jobului

Concepi si actualizezi materialele necesare sesiunilor de training

  • Pregatesti si sustii partea teoretica a trainingului prin prezentari specifice business-ului
  • Imbunatatesti periodic formatul si continutul ghidului de training in functie de feed-back-ul primit de la antreprenori, Area Field Manageri, alti manageri din companie; training-urile sunt adresate antreprenorilor si agentilor care opereaza magazinele din reteaua noastra
  • Actualizezi permanent continutul ghidului de training in functie de modificarile de proceduri din interiorul companiei
  • Optimizezi proceduri de lucru in colaborare cu alte departamente
  • Concepi testele de verificare a cunostintelor teoretice si practice ale participantilor la training
  • Concepi chestionarul de satisfactie a participantilor la training si testele de evaluare finala a procesului de training
Organizezi, sustii si urmaresti procesul de formare a viitorilor antreprenori, direct in magazine
  • Stabilesti programul de training, selectezi magazinul in care se sustine partea practica si informezi antreprenorul de sesiunea de training
  • Obtii feedback-ul participantilor cu privire la informatiilor primite si verifici punerea acestora in practica
  • Asiguri transferul informatiilor intr-un mod practic, prin implicare directa si activa in procesul de vanzare si in procesele administrative ale magazinului
  • Evaluezi cursantul pe toata perioada trainingului, dar si la final de training, prin aplicarea testelor de cunostinte
  • Oferi suport antreprenorilor actuali cu privire la procedurile de lucru
  • Efectuezi noi sesiuni de training in functie de nevoile identificate sau la cererea Area Field Managerilor
  • Acorzi suport in cazul deschiderilor de magazine sau al inlocuirilor de antreprenori, pentru a asigura continuitatea business-ului
  • Identifici nevoile de training (soft skills) pentru antreprenori si organizezi sesiuni de training extern cu consultanti
Numai candidații eligibili vor fi programați pentru un interviu!

Descrierea companiei

DESPRE LAGARDèRE TRAVEL RETAIL

Cu o istorie de peste 20 de ani pe piata din Romania, Lagardère Travel Retail este una dintre cele patru divizii ale Grupului Lagardère si este liderul global innovator in industria de retail pentru calatori. Operam o retea de peste 270 de magazine, cu un portofoliu de 8 branduri, dintre care cele mai cunoscute sunt INMEDIO, RELAY, 1 MINUTE și SO! COFFEE.

Daca ti-am trezit interesul, aplica acum!

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Lagardere Travel Retail pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Lagardere Travel Retail pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Lagardere Travel Retail locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?