Transfer Pricing Junior Consultant

La EY, vei avea șansa de a-ți construi o carieră la fel de unică ca tine, cu o scară globală, sprijin, cultură incluzivă și tehnologie pentru a deveni cea mai bună versiune a ta. Și ne bazăm pe vocea și perspectiva ta unice pentru a ajuta și EY să devină și mai bun. Alăturați-vă nouă și construiți o experiență excepțională pentru dvs. și o lume de lucru mai bună pentru toți.

Rol

Ocazia

În calitate de membru al echipei de prețuri de transfer, veți asigura consultanță tehnică precisă privind prețurile de transfer pentru clienții EY, ca parte a liniei de servicii TAX.

Responsabilitățile tale cheie

  • Pregătiți documentația privind prețurile de transfer, căutările economice complexe, analizele de planificare a prețurilor de transfer, cererile pentru Acorduri de prețuri în avans
  • Proiect de consiliere tehnică privind prețurile de transfer, raport/aviz care evidențiază problemele tehnice, soluțiile propuse/pașii următori și implementare
  • Consultați documentația globală/regională/locală privind prețurile de transfer
  • Asistență în toate celelalte aspecte ale proiectelor privind prețurile de transfer, cum ar fi asistența pentru controversele privind prețurile de transfer
  • Participați la interviuri și discuții cu clienții pentru a identifica și evalua chestiunile legate de prețurile de transfer ale clienților

Abilități și atribute pentru succes

  • Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat
  • Încredere în utilizarea computerului (Word, Excel, PowerPoint)

Pentru a te califica pentru rolul pe care trebuie să-l ai

  • O diplomă universitară sau de master cu o specializare în economie sau drept
  • Cel puțin 1 an de experiență în domeniul prețurilor de transfer
  • Înțelegerea și cunoașterea profundă a conceptelor privind prețurile de transfer în conformitate cu ghidurile OCDE și legislația românească privind prețurile de transfer

În mod ideal, vei avea și tu

  • Cunoașterea bazei de date Amadeus, cunoașterea bazei de date Loan Connector/Bloomberg reprezintă un plus

Ce Căutăm

  • Cunoștințe de management de proiect – cum să prioritizezi și să asigure finalizarea la timp a muncii de înaltă calitate, capabilă să gestioneze mai multe proiecte simultan, să prioritizezi sarcinile

Ceea ce oferim

  • Învățare continuă: veți dezvolta mentalitatea și abilitățile de a naviga în orice va urma.
  • Succesul definit de dvs.: vă vom oferi instrumentele și flexibilitatea, astfel încât să puteți avea un impact semnificativ, în felul dvs.
  • Leadership transformator: îți vom oferi informațiile, instruirea și încrederea pentru a fi liderul de care are nevoie lumea.
  • Cultura diversă și incluzivă: vei fi îmbrățișat pentru ceea ce ești și împuternicit să-ți folosești vocea pentru a-i ajuta pe ceilalți să o găsească pe a lor.

Dacă puteți demonstra că îndepliniți criteriile de mai sus, vă rugăm să ne contactați cât mai curând posibil.

Experiența excepțională EY. Este al tău să construiești.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la EY pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la EY pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are EY locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?