Transport Coordinator

Descrierea postului

Ești gata să faci asta la Mondelēz International?

Alăturați-vă misiunii noastre de a conduce viitorul gustărilor. A face posibil.

Veți executa operațiuni de transport în termeni de serviciu, cost, sănătate și siguranță, calitate, apărare alimentară, durabilitate, cerințe legale și conformitate cu politicile. Veți lucra în colaborare cu parteneri de afaceri interni și externi (furnizori terți de logistică) pentru a asigura un management eficient, soluții și execuție în timp util. Veți fi responsabil pentru activități precum planificarea transportului (planificarea încărcăturii, planificarea rutei), urmărirea și urmărirea, gestionarea dovezilor livrării, gestionarea daunelor, gestionarea facturilor, execuția conformității (HSE, calitate, managementul riscurilor), asistență pentru licitații și terți. managementul performanței partidului.

Cum vei contribui

Veți:

  • Conduceți activități operaționale legate de transport, cum ar fi planificarea transportului (planificarea încărcăturii și a rutei), urmărirea și urmărirea, gestionarea dovezilor de livrare, reclamații, facturarea și plata mărfurilor, gestionarea paleților, sprijinul pentru licitații, managementul performanței terților etc.
  • Monitorizați, verificați, actualizați, analizați și raportați despre KPI-urile de transport ale companiei noastre și introduceți acțiuni corective pentru a îmbunătăți continuu operațiunile noastre de transport
  • Coordonează furnizorii de servicii logistice (LSP) pentru a asigura livrări punctuale, la timp și complete, în conformitate cu procedurile noastre standard de operare
  • Participați și oferiți contribuții la evaluările regulate ale performanței furnizorilor de servicii
  • Comunicați cu părțile interesate interne despre lipsuri, întârzieri, probleme de calitate și alte pierderi, analizând în permanență cauzele principale ale problemelor recurente
  • Participarea la sarcinile legate de proiect și ad-hoc, în special în legătură cu proiecte (CI) și licitații și managementul capacității

Ce vei aduce

Dorința de a vă conduce viitorul și de a vă accelera cariera și următoarea experiență și cunoștințe:

  • Experiență în transport și/sau logistică și/sau funcții de îmbunătățire continuă a lanțului de aprovizionare
  • Abilități solide de analiză și prezentare pentru a detalia și a fundamenta abaterile procesului și oportunitățile identificate
  • Un grad înalt de gândire conceptuală pentru a înțelege imaginea mai largă a logisticii și pentru a găsi soluții din cutie
  • A fi capabil să comunice eficient și atent cu clienții și furnizorii interni și externi
  • Înțelegerea cuprinzătoare a principiilor de afaceri în combinație cu un grad ridicat de inițiativă
  • Cunoașterea operațiunilor terților de logistică sau a furnizorilor de servicii logistice
  • Înțelegerea factorilor de cost și pierderi legați de procesele de transport și logistică

Responsabilitățile acestei poziții sunt îndeplinite în cadrul unui model de afaceri regional care este definit și gestionat de Mondelēz Europe GmbH, Elveția.

Nu există asistență pentru relocare disponibilă

Rezumatul unității de afaceri

La Mondelez Europe, suntem mândri nu doar de mărcile emblematice pe care le facem, ci și de oamenii care le produc. Produsele noastre delicioase sunt create în 52 de fabrici din Europa de peste 28.000 de oameni pasionați. Suntem cel mai mare producător de ciocolată și biscuiți și unul dintre cei mai importanți producători de gumă și bomboane. Ne asigurăm că brandurile noastre globale puternice și bijuteriile locale precum ciocolata Cadbury , Milka și Alpen Gold , biscuiții Oreo , belVita , LU și Tuc și Stimorol și Dirol gingiile ajung în siguranță în mâinile și în gura clienților noștri. Oameni grozavi și mărci grozave. Asta suntem noi. Alăturați-vă nouă în călătoria noastră pentru a continua să conduceți viitorul gustărilor în întreaga lume, oferind gustarea potrivită, pentru momentul potrivit, făcută în mod corect.

Mondelēz International este un angajator cu șanse egale și toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de rasă, culoare, religie, gen, orientare sexuală sau preferință, identitate de gen, origine națională, statut de dizabilitate, statut de veteran protejat sau orice altă caracteristică protejată. prin lege.

Tipul postului

Regulat

Suport de producție

de fabricație

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Mondelēz International pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Mondelēz International pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Mondelēz International locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?