UI/UX Designer

Căutăm un designer UI/UX talentat, pasionat, care dorește să facă parte dintr-o echipă mică, colaborativă și împuternicită, cineva căruia îi place să rezolve probleme. Toată ziua în fiecare zi.

Despre noi:

La BringOnBoard, pasiunea noastră este să ne ajutăm clienții să livreze sisteme software complexe, integrând perfect inginerii în echipele clienților noștri. Succesul BringOnBoard se bazează pe angajamentul de a oferi servicii remarcabile pentru clienți, precum și talent ingineresc. Compania noastră creează oportunități egale pentru talente din întreaga lume. Oferim proiecte uimitoare la care inginerii pot lucra, dar avem un proces de interviu dificil pentru a îndeplini sau chiar depăși așteptările clienților noștri în ceea ce privește calitatea inginerilor. Credem că, în schimbul încrederii clienților noștri, le datorăm ingineri grozavi al căror scop va fi să facă produsele lor cele mai bune de pe piață.

Despre partenerul nostru:

Clientul nostru este concentrat pe livrarea pragmatică a valorii, cu calitatea în centrul a tot ceea ce fac. Stack-ul lor de tehnologie este un amestec de tehnologii front-end (TypeScript, React) și back-end (Node.js, Python), cu o conductă de construcție automată (Cypress.io, Jest, Jenkins, GitHub Actions, Cloud Build, Helm, Kubernetes). Compania are încredere în ei pentru a-și deține tehnologia și procesele. Ei răsplătesc această încredere comunicând deschis și oferind valoare în mod regulat.

Partenerul nostru este o organizație de la distanță. Deși au birouri în Londra, echipa lor este răspândită în Marea Britanie și Europa. Au întâlniri în persoană regulate (de obicei o dată pe lună) în care sărbătoresc succesul și realizările, își planifică viitorul și se adaptează la ceea ce au învățat.

Responsabilitati:

  • Asumați-vă responsabilitatea pentru UI/UX-ul aplicației.
  • Lucrați îndeaproape cu inginerii pentru a le ușura implementarea UI.
  • Mentorați și antrenați alți membri ai echipei.
  • Recomandați îmbunătățiri în proces.
  • Puneți-vă amprenta asupra produsului, măriți echipa, fiți proactiv și aduceți idei noi.
  • Produsul este deja acolo și mulți clienți îl folosesc, puteți avea un impact uriaș cu modificările dvs.

Cerințe:

  • Cel puțin 3-4 ani experiență în UI/UX.
  • Înțelegerea solidă și puternică a principiilor UI/UX.
  • Cunoașterea instrumentelor precum Figma, Jira și Git.
  • A lucrat cu MaterialUI
  • O înțelegere clară a modului în care gândesc și lucrează inginerii. (cicluri PR, metodologie agilă, sprinturi)
  • A lucrat într-o echipă mică într-un rol UI/UX. A realizat schimbări în sistemul de proiectare și a adus idei noi.
  • Aflați cum ar fi implementat un design (cunoștințe CSS și Frontend)
  • Experiența și disponibilitatea de a lucra cu diagrame și vizualizarea datelor.
  • Atitudine matură și curioasă față de documentare și proces.
  • Valorificați feedback-ul și priviți-l ca pe un instrument care vă permite creșterea proprie, precum și a altora.

Următoarele înseamnă un plus imens:

  • React și cunoștințe de carte de povești.
  • A construit un sistem de design de la zero cel puțin o dată.
  • A lucrat la un startup în stadiu incipient.

Ceea ce oferim:

  • Oferim posibilități nelimitate de lucru la distanță
  • Lucrând cu noi, veți experimenta o evoluție profesională constantă
  • Program de motivare a angajaților – oferim o cale de transport bazată pe îmbunătățirea personală, cu un salariu brut avansat în mod regulat și o primă bazată pe performanță
  • Activități de team-building offline și online
  • Lucrați ca antreprenor (cel puțin 6 luni inițial, cu posibilitate de prelungire) pentru candidații din Europa.
  • Opțiune de angajare permanentă cu normă întreagă pentru candidații cu sediul în Ungaria. (+ Laptop la aderare)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BringOnBoard pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BringOnBoard pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BringOnBoard locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?