Laura

Unit Manager

  • Laura

CANDIDATUL IDEAL:
- Persoana cu spirit de echipa, abilitati de lider;
- Studii medii/ superioare;
- Cunostinte medii de utilizare PC;
- Atitudine proactiva;
- Experienta anterioara in vanzari asigurari si management (coordonare echipa) constituie un avantaj;
- Spirit de raspundere in implementarea procedurilor interne ale companiei;
- Responsabilitate, onestitate si fair-play;

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
RESPONSABILITATI:

- Coordonarea, monitorizarea si evaluarea agentilor
- Dezvoltarea continua a echipei
- Asigurarea unei evolutii a membrilor echipei de agenti, in cadrul platformei de cariera Generali Romania
- Sustinerea activitatii agentilor de care este responsabil
- Supravegherea permanenta a activitatilor de raportare periodica a rezultatelor obtinute

BENEFICII:

- Finantare pentru primele 12 luni de activitate, incepand cu 2000 Ron/ luna sau 1000 Ron/ luna, in functie de rezultate;
- Pregatire profesionala continua, prin intermediul training-urilor gratuite puse la dispozitie de catre companie;
- Recompense financiare atractive, direct proportionale cu activitatea echipei;
- Bonusuri lunare si semestriale in functie de performantele obtinute;
- Posibilitatea de a obtine premii in bani, excursii, obiecte, in urma calificarii in concursuri;
- Posibilitatea implementarii propriului business-plan
- Trepte de evolutie in cariera.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Generali in lume
Generali este unul dintre principalii jucatori in asigurari la nivel global, cu active gestionate de peste 400 de mld. de euro. Arede angajati si o forta de vanzari de pestede persoane, ce deserveste peste 70 milioane de clienti. Generali isi desfasoara activitatea in 60 de tari de pe 5 continente. 90% din activitatea Generali este concentrata in Europa. Este cel mai mare mare asigurator de viata din Europa si se situeaza printre primii trei asiguratori europeni, fiind lider de piata in Italia si ocupand pozitii cheie in Germania, Franta, Austria, Spania si Elvetia.