UX Designer

Undelucram.ro în numele:

Luxoft România

Responsabilități:

  • Conduceți designul UI/UX al aplicațiilor web și oferind clienților noștri o interfață modernă de vârf.
  • Asistarea în adoptarea practicilor moderne de inginerie și a principiilor de proiectare în cadrul echipei de activare Fintech.
  • Interacțiunea cu sponsorii de afaceri și cu părțile interesate de afaceri pentru a înțelege, defini și implementa cerințele la termenele convenite.
  • Parteneriat cu QA și managerii de testare pentru a asigura că soluțiile de calitate sunt livrate atât clienților, cât și utilizatorilor finali interni.
  • Efectuarea analizei valorilor după lansare pentru a informa eforturile de optimizare a designului/UX.
  • Încredere și hotărâre de a contesta ideile consacrate, temperate cu o abordare diplomatică și axată pe rezultate.
  • Furnizarea suportului de nivel 3

Abilități obligatorii:

  • Experiență în proiectarea de aplicații orientate spre utilizator, de la idei și inițiere până la experiențe intuitive de utilizator orientate către client (fluxuri de utilizatori, wireframes, machete și prototipuri) într-un mediu de dezvoltare Agile.
  • Experiență cu Figma (utilizare practică în lumea reală) și capacitatea de a comunica cu părțile interesate ale proiectului;
  • Înțelegerea complexității furnizării experiențelor utilizatorilor pe diferite dispozitive și interfețe, cu capacitatea de a testa și repeta rapid design-urile.
  • Experiență în proiectarea deciziilor strategice și de experiență a utilizatorului legate de funcții sau caracteristici de bază și noi.
  • Portofoliu extins care demonstrează o înțelegere puternică a designului mărcii și o capacitate de umanizare a tehnologiei;
  • Capacitatea de a facilita viziunea de produs atât a afacerii, cât și a clienților noștri, prin cercetarea, conceperea, schițarea, prototiparea și experiențele de testare a utilizatorilor pentru produse digitale.
  • Rezolvarea problemelor, capacitatea de a prelua o sarcină până la finalizarea acesteia, mai degrabă decât simpla proiectare sau codificare.
  • Abilități puternice de comunicare și colaborare
  • Dornic să învețe despre noi tehnologii și să dobândească noi abilități, după cum este necesar.
  • Engleză bine scrisă și vorbită.

Alăturați-vă Centrului nostru de Dezvoltare din București și deveniți membru al echipei noastre cu minte deschisă, progresistă și profesionistă. În acest rol, vei lucra pentru unul dintre clienții noștri de renume mondial. Făcând parte din echipa Fintech Enablement a clientului nostru, veți fi responsabil pentru a ajuta la conducerea strategiei clienților noștri de excelență tehnologică în extinderea firmelor care oferă valorificarea diferitelor parteneriate și soluții Fintech. Veți lucra cu resurse regionale, veți ajuta la construirea și la conducerea unei strategii tehnologice și de dezvoltare unificate, în timp ce rolul dvs. ar fi să conduceți designul UX al aplicațiilor web și să oferiți o interfață modernă de vârf clienților noștri. Pe lângă pachetul de salarii și beneficii atractive, Luxoft va investi în pregătirea dumneavoastră profesională și vă va permite să vă dezvoltați cariera profesională.

Vă informăm că vom contacta doar candidații aleși. Dacă sunteți interesat de postul de mai sus, vă rugăm să aplicați trimițând CV-ul în limba engleză

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Undelucram.ro pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Undelucram.ro pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Undelucram.ro locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?