Valuation and Modelling - Assistant

Ocazia

EY Strategy and Transactions oferă servicii în domeniul fuziunilor și achizițiilor, ofertelor publice și private, evaluărilor, modelării de afaceri, due diligence și consultanță financiară. Echipa noastră de profesioniști este în poziție ideală pentru a sprijini cu succes tranzacțiile corporative.

Echipa noastră de Evaluare, Modelare, Economie ajută clienții să înțeleagă valoarea afacerii lor, titlurile de valoare, proprietatea intelectuală, echipamentele de capital, imobilizările necorporale și alte active.

Responsabilitățile tale cheie

  • Veți fi o parte importantă a echipei noastre VME cu talent divers și cu înaltă experiență și veți câștiga experiență lucrând la o mare varietate de misiuni.
  • Veți fi responsabil pentru participarea și asistența la evaluare și analize financiare și aplicarea teoriilor și abordărilor de evaluare, inclusiv: cercetarea și colectarea de informații relevante; analiza informatiilor; participarea la formularea abordărilor de evaluare; dezvoltarea evaluării și a altor modele de afaceri; și asistență la pregătirea rapoartelor de evaluare pentru o varietate de scopuri, cum ar fi raportarea financiară, tranzacții, impozite și litigii.
  • Veți analiza și prezenta informații financiare, inclusiv navigarea prin modele financiare.
  • Rolul dumneavoastră presupune menținerea comunicării cu clienții noștri.

Abilități și atribute pentru succes

  • Bune cunoștințe PowerPoint, Excel și Word
  • Bune abilități verbale și de scriere în română și engleză
  • Bune abilități de comunicare, interpersonale și de prezentare
  • O înțelegere rezonabilă a contabilității și o bună înțelegere a analizei financiare

Pentru a te califica pentru rolul pe care trebuie să-l ai

  • Diplomă universitară în domeniul Finanțe, Contabilitate / Matematică financiară
  • Calificarea profesională relevantă în curs este un plus (adică ACCA, CFA, ANEVAR etc.)
  • 1-3 ani de experiență în evaluare, analiză financiară/management (adică consultanță, departamente de fuziuni și achiziții) sau locuri de muncă similare

Ceea ce oferim

  • Învățare continuă: veți dezvolta mentalitatea și abilitățile de a naviga în orice va urma.
  • Succesul definit de dvs.: vă vom oferi instrumentele și flexibilitatea, astfel încât să puteți avea un impact semnificativ, în felul dvs.
  • Leadership transformator: îți vom oferi informațiile, instruirea și încrederea pentru a fi liderul de care are nevoie lumea.
  • Cultura diversă și incluzivă: vei fi îmbrățișat pentru ceea ce ești și împuternicit să-ți folosești vocea pentru a-i ajuta pe ceilalți să o găsească pe a lor.

Ce altceva mai este în el pentru tine?

Certificari gratuite (ACCA, CFA, ANEVAR), traininguri nationale si internationale

Consiliere de top, mentorat

Insigne EY - acreditări digitale

EY Tech MBA

Acoperire medicală pentru tine și familia ta

Biblioteca Bookster și o mulțime de reduceri

Zile suplimentare de vacanță când sărbătorile legale cad în weekend

Concediu medical plătit

Dacă puteți demonstra că îndepliniți criteriile de mai sus, vă rugăm să ne contactați cât mai curând posibil.

Experiența excepțională EY. Este al tău să construiești.

EY | Construind o lume care muncește mai bine

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la EY pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la EY pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are EY locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?