Verificator documente expeditii

Obiectivele postului:

  • Asigură pregătirea calitativă & on-time a livrărilor produselor conform conform cerințelor specifice clientului și a standardelor sistemului de management al calității/standarde interne pentru clienții noștri din categoria OEM (Daimler, JLR etc).

Responsabilități principale:

  • Preluarea, ambalarea şi depozitarea conform instrucţiunilor de ambalare şi de lucru  a mărfurilor pentru export
  • Pregătirea mărfurilor pentru expediţie, utilizând, după caz, stivuitorul/alte instrumente
  • Etichetarea mărfurilor conform prescripţiilor VDA
  • Pregătirea şi încărcarea mărfurilor în camion astfel încât acestea să nu sufere deteriorări pe timpul transportului
  • Participarea activă la inventar
  • Informarea şefului direct şi coordonatorului de schimb asupra activităţii precum şi a oricăror abateri de la regulile existente
  • Respectă toate cerințele de mediu, protecția mediului și gestionarea deșeurilor
  • Lucrează în strânsă colaborare cu echipa de manipulanți mărfuri/stivuitoriști

Cerințele postului:

  • Studii medii tehnice - minim/ studii superioare tehnice se consideră avantaj
  • Experienţă minim 1 an în logistică/administrare depozit, industria automotive
  • Certificat ISCIR stivuitorist
  • Gestionarea stocurilor
  • Condiții de livrare, transport, documente export
  • Cunoștințe procese și fluxuri logistice
  • Lean management (Kanban, FIFO, JIT) nivel de bază
  • Cunoştinţe standarde calitate (IATF/ISO TS și instrumentele calității – basic problem solving skills (5S, FMEA, Ishikawa, 5 Why)
  • Cunoştinţe în utilizarea MS Office, SAP
  • Cunoştinţe engleză nivel mediu/limba germană este considerat avantaj
  • Capacitate de analiză şi rezolvare de probleme
  • Comunicare şi lucru în echipă

Specificații condiții de lucru:

  • Disponibilitate la lucru în 3 schimburi

Pachet de compensații și beneficii:

  • Tichete de masă/tichete cadou
  • Prime și bonusuri periodice
  • Abonament medical tip business
  • 25 zile de concediu/an
  • Transport asigurat

 GRAFICA-WAVECURVED-01

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la NBHX-Rolem pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la NBHX-Rolem pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are NBHX-Rolem locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?