Web Content Specialist

Documentarea specificatiilor si descrierilor tuturor produselor listate pe site;

Editarea imaginilor pentru galeria foto si descrierea produsului;

Standardizarea continutului pentru vizitatorii site-ului.

Verificare, aprobare, respingere produse listate de selleri.

Responsabilitati:

- Documentarea produselor noi in platforma Web si actualizarea celor existente pe baza informatiilor furnizate de Product Manager, Furnizori/Distribuitori sau in urma research-ului de pe site-urile producatorilor.

- Mentinerea la zi a informatiilor despre produsele afisate in site.

- Implementarea campaniilor de marketing prin interfata web.

- Asigura, daca este necesar, suport echipei de marketing online pentru promovarea produselor pe site.

- Ofera suport echipei de marketplace in tot ceea ce inseamna validarea produselor.

- Contacteaza furnizorul pentru a obtine toate informatiile necesare legate de produsele care trebuie documentate.

- Verificarea si prelucrarea produselor listate de catre selleri pentru a fi publicate pe site.

Cerinte:

- Licenta/ Studii universitare in curs;

- Atentie sporita la detalii si vocabular dezvoltat;

- Abilitati de organizare si multitasking;

- Rapiditate si eficienta la cautarea pe Internet;

- Cunostinte de baza Photoshop, Microsoft Excel, Word, Outlook, HTML;

- Cunostinte de baza de copy-editor si copywriter;

- Cunostinte foarte bune de ortografie si gramatica;

- Limba engleza - nivel mediu;

- Nice to have: experienta de lucru cu alte interfete de gestionare a continutului web; cunoasterea produselor Electro - IT;

- Experienta de minim 6 luni intr-o pozitie similara.

Doar candidații eligibili vor fi contactați pentru un interviu!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALTEX Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALTEX Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALTEX Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?