Web Designer Creativ - Iasi sau Bacau

Salar net
1000 EUR

Candidatul ideal

Sa fie Creativ
Sa aiba cel putin un an experienta in domeniul Web Designului.
Abilitatea de a folosi unul din urmatoarele programe: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe InDesign.
Experienta anterioara in convertirea fisierelor PSD in HTML/CSS responsive reprezinta un plus.
Sa cunoasca limba engleza la un nivel mediu-avansat.
Creativitatea, organizarea si atentia la detalii sa reprezinte niste valori pentru tine.
Respectarea termenelor limita.
Abilitati bune de comunicare, seriozitate.
Simt al umorului.
Adaptabilitate, capacitate de a invata lucruri noi.

Descrierea jobului

Propunerea si implementarea de concepte de design (layouturi) pentru site-uri.
Imbunatatirea design-ului si ux-ului siteurilor
Crearea de bannere sau materiale interactive.
Realizarea identitatii unei companii (logo, carti de vizita , letterhead, manual de identitate ).
Comunicare eficienta cu clientul pentru a realiza in cel mai bun mod cerintele acestuia.

Link catre portofoliu
Beneficii:
Salariu atractiv.
Bonusuri per proiect
Participarea la team-buildinguri si conferinte/cursuri de perfectionare.
Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica care are o experienta de peste 8 ani in domeniu si de a participa activ intr-o companie in continua crestere intr-unul din sediile noastre moderne din Iasi sau Bacau.
Program flexibil pentru studenti.

VeryCreative este o agentie ce ofera servicii complete de web design si programare, ce are misiunea de a crea experiente unice vizuale in mintea privitorului. Cu o echipa de web designeri si programatori creativi, dedicati pasiunii lor, cu o experienta vasta in industria web designului, noi suntem cei care fac diferenta dintre mediocritate si excelenta, avand peste 800 de proiecte finalizate cu succes din anul 2007 pana in prezent.
Cu un portofoliu vast de peste 500 de website-uri realizate si peste 1000 de alte proiecte pentru diferiti clienti din Romania, Europa si USA, Agentia VeryCreative a dovedit ca poate fi un partener de valoare si incredere pentru companii din intreaga lume.
Pentru noi, cei din Agentia VeryCreative, cuvintele care ne definesc sunt creativitatea si originalitatea.