Web Developer

Despre această poziție 💡

Familia de produse Riverbed NetProfiler și Flow Gateway analizează milioane de fluxuri de rețea în fiecare minut, salvând datele într-o bază de date proprietară extrem de optimizată și efectuând analize în timp real. Analizele în timp real detectează operațiunile de rețea și anomaliile de securitate pentru a alerta administratorii de rețea înainte ca clienții să ceară ajutor. Cu tablouri de bord extrem de configurabile și capabilități flexibile de raportare a traficului, NetProfiler este un instrument de vizibilitate a rețelei pentru managerii de rețea de la companiile Fortune 500 din întreaga lume. Căutăm un dezvoltator web entuziast, de mare energie, care să se alăture echipei și să contribuie la dezvoltarea produselor NetProfiler și Flow Gateway.

Responsabilități 📌

  • Lucrați cu dezvoltatorii web și alte echipe pentru a crea aplicații web robuste
  • Scrieți cod bine conceput, eficient și testabil, utilizând bune practici de dezvoltare software
  • Proiectați și dezvoltați cod complex de interfață client și server folosind JavaScript, HTML și CSS
  • Determinați modalități de îmbunătățire a produsului prin UX bun

Calificări ✅

  • Diplomă de licență în informatică sau experiență echivalentă
  • 3+ ani de experiență în dezvoltarea de aplicații JavaScript mari
  • Competență demonstrată în HTML5 și CSS3, inclusiv aspectul
  • Abilitatea de a lucra în Unix
  • O anumită experiență cu limbaje de scripting precum PHP, Python sau Perl
  • Abilitatea de a prioritiza și de a gestiona mai multe proiecte în mod eficient
  • Flexibil și capabil să se adapteze la cerințele în schimbare

Ce este în ea pentru tine 👀

  • Oportunitatea de a lucra la proiecte inovatoare într-una dintre echipele cu cea mai rapidă creștere
  • Oportunități de creștere în carieră și șansa de a avea un impact mare
  • Cultură excelentă care încurajează continuu inovația, colaborarea și mediile de lucru diverse
  • Mediu de dezvoltare agil
  • Beneficii pentru sănătate
  • Alte beneficii uzuale

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Talent Swipe pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Talent Swipe pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Talent Swipe locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?