WEB MARKETING MANAGER / SALES MANAGER / DIRECTOR DE VANZARI

nespecificat

Candidatul ideal

GERI.RO East SRL, societate apartenentă grupului GERI HDP ( holding italian leader de peste 25 de ani în sectorul BPO și Gestiunea Creditului), cu 4 sedii în Italia ( Milano, Roma, Torino, Cagliari) și 5 sedii in Europa ( Lyon, Cluj-Napoca, München, Madrid, Londra ), caută un WEB MARKETING - SALES MANAGER ( Director de vanzări pentru sediul din Cluj-Napoca) care să provină din “lumea” recuperărilor de creanțe sau BPO, pentru a extinde compania noastră, pe piața locală din Romania.

Candidatul ideal să aibă:
● Bune abilități de comunicare și negociere,
● Abilitatea de a învăța rapid informațiile și de a asculta activ
● Capacitatea de adaptare la un mediu de lucru dinamic
● Capacitatea de a lucra cu obiective și negocieri precise și definite
● Experiență prealabilă acumulată în serviciile de colectare, BPO, vânzări de informații comerciale
● Experiență în achiziții NPL
● Cunoștințe operare PC și o bună cunoaștere a web marketingului
● Dedicarea în relațiile cu clienții
● Dinamism, mobilitate, perseverență, pozitivitate
● Predilectie excelentă pentru planificarea și organizarea muncii.

Alte informatii:
● Limba maternă: română
● Cunoașterea excelentă a unei limbi străine ( engleză, franceză sau italiană )
● Disponibilitatea pentru transferuri la nivel național, cu scopul prospectării pieței din Romania.

Descrierea jobului

● Prospectare telefonică, contactarea potențialilor clienți de pe piața românească, propunerea acestora și încheierea vânzării serviciilor și produselor furnizate de sucursala noastră română: colectare de datorii, achiziție BPO, NPL (No Performing Loans)
● Identificarea, analiza și studiul pieței pentru a surprinde zonele cu cele mai mari oportunități
● Pregătirea, validarea și expedierea ofertelor comerciale
● Cross selling & up selling în “universul” HDP
● Gestionarea eficate a rețelei si mijloacelor de informare dedicate demersului direct al clientului
● Monitorizarea Licitațiilor aliniate standardelor noastre
● Interacțiunea cu managerul de marketing italian pentru a defini cele mai potrivite strategii de marketing.
● Intocmirea Rapoartelor cu privire la performanța afacerii
● Organizarea și participarea la evenimente, seminarii și întâlniri utile pentru profitarea de noi oportunități de afaceri și consolidarea rețelei proprii.

OFERTA NOASTRA:

● Oferta salarială proporțională cu experiența profesională acumulată de candidat
● Contract individual de muncă pe durata nedeterminată
● Posibilitatea de creștere profesională
● Pregătire specializată, mediu de lucru flexibil și dinamic.

Spiritul GERI HDP este exprimat zilnic în Motto-ul “Trăieşte provocările” prin zece valori fundamentale: Încredere – respectăm angajamentele Colaborare – schimbul de experienţă ne face mai buni Dinamism - spiritul nostru creativ este mereu în mişcare Flexibilitate – modelarea priorităţilor Just in time – la locul potrivit, la momentul potrivit Dezvoltare continuă – rezultatele de mâine vor fi mai bune decât cele de azi Pasiune – emanăm energie Persistenţa – nu renunţăm Respect – baza relaţiilor noastre Solidaritate – animale, oameni, natura: îi susţinem pe cei care au nevoie.
Dacă împărtășești valorile noastre, atunci vino să faci parte din familia GERI.RO EAST!

Grupul GERI HDP din anul 1994, oferă companiilor ( în Italia și în Europa) servicii de gestionare a creditului, BPO și informații comerciale.
Compania GERI a fost fondată în Italia și are birouri în Milano, Torino, Roma și Cagliari; de-a lungul anilor s-a stabilit și în străinătate cu sucursale prezente la Cluj (Romania), Lyon (Franta), Londra (Marea Britanie), München (Germania) și Madrid (Spania).