WordPress (Woo-commerce) developer

Undelucram.ro în numele:

Roweb Development

Roweb este o companie cu peste 18 ani de experiență în livrarea de proiecte IT de succes pentru clienți din Europa de Vest, SUA și Canada. Avem peste 130 de oameni în echipa noastră, cu birouri în Pitești, Craiova și București . Suntem specializati in: Dezvoltare Web, E-commerce, Aplicatii Enterprise, Dezvoltare Mobile.

Căutăm un dezvoltator WordPress cu normă întreagă care să se alăture echipei noastre de la distanță sau într-unul dintre birourile noastre.

Veți dori să lucrați cu noi dacă:

  • doresc să implementeze lucruri noi, începând de la proiectare și până la livrare
  • fii mândru de calitatea muncii tale
  • sunt un jucător de echipă și un bun comunicator, care este confortabil să lucreze alături de alți dezvoltatori și să îi ajute.

Responsabilitati comune:
  • Dezvoltați proiecte web bazate pe WordPress pentru diferiți clienți;
  • Implementați teme existente sau creați teme receptive personalizate, conform cerințelor proiectului
  • Integrați/extindeți modulele WordPress existente sau dezvoltați noi pluginuri personalizate pentru a activa noi funcționalități
  • Actualizați, mențineți și implementați proiecte în diferite medii de producție
  • Efectuați actualizări regulate și întreținere a platformei și asigurați securitatea
  • Integrați și personalizați funcționalitatea de comerț electronic prin WooCommerce:
    • Catalog de produse
    • Coș și comandă
    • Modalitati de plata si expediere
Ar trebui să aplicați dacă:
  • Puteți urmări și eradica erorile
  • Puteți găsi și remedia problemele de performanță pe site-urile live
  • Puteți jongla mai multe proiecte simultan
  • Vă place să revizuiți codul scris de membrii echipei pentru a vă asigura calitatea și a sugera potențiale îmbunătățiri.
  • Aveți următoarele abilități tehnice:
    • Peste 3 ani de experiență în dezvoltarea, arhitectura și standardele de pluginuri WordPress
    • Backend: cunoștințe avansate cu PHP și MySQL
    • Front-end: competență avansată cu HTML, CSS, Bootstrap
    • Cunoaștere puternică cu JS (jQuery sau Vue)
    • Experiență de lucru cu controlul versiunilor prin git (GitHub / Bitbucket)
    • Experiență cu platforme de comerț electronic și API-uri aferente (WooCommerce, Stripe, PayPal)
    • Puncte bonus dacă aveți și:
      • Experiență cu cadre JavaScript precum Vue/React
      • Experiență cu framework-uri PHP MVC precum Laravel/Lumen
      • Experiență de lucru cu sau de gestionare a mediilor Linux

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Undelucram.ro pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Undelucram.ro pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Undelucram.ro locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?