Workday Reporting Analyst

Analistul de raportare Workday este membru al unei echipe de resurse umane performante, concentrată pe sprijinirea eficientă a populației de angajați și a nevoilor de date ale sistemului nostru Workday. Workday Reporting Analyst este responsabil pentru raportarea datelor pentru unitățile noastre de afaceri globale. În plus, acest rol va colabora cu afacerea pentru a îmbunătăți configurația actuală și pentru a identifica oportunitățile de îmbunătățire a calității datelor și a raportării.

RESPONSABILITĂȚI

  • Serviți ca specialist în raportare cu experiență în Workday cu experiență de configurare
  • Dezvoltarea și menținerea raportării prin toate modulele Workdays: Managementul Capitalului Uman (HCM), Recrutare, Salarizare, Învățare, Absențe, Urmărire a timpului, Cheltuieli
  • Căutați oportunități de îmbunătățire a raportării actuale a datelor și a tablourilor de bord regândind configurațiile existente
  • Competente în crearea și utilizarea tuturor funcțiilor de câmp necesare pentru Workday calculate
  • Oferiți raportare HR și suport de analiză afacerii (de exemplu, echipa HR, salarizare, manageri)
  • Colaborați cu compania pentru a construi noi tablouri de bord pentru resurse umane, panouri de descoperire și un set coerent de valori de sprijin pentru resursele umane
  • Consultați-vă ca expert în sisteme de raportare cu partenerii de afaceri și utilizatorii finali pentru a găsi soluții la problemele curente
  • Creați și mențineți catalogul global de rapoarte cu o înțelegere completă a rapoartelor disponibile și pe care utilizatorii le pot folosi
  • Abilitatea de a extrapola și a spune o poveste cu datele
  • Dorința de a lucra la sarcini ad-hoc și responsabilități de proiect, administrative, tactice

Abilități și atribute

  • Abilitatea de a lucra cu date structurate și nestructurate
  • Gândire critică
  • Analiză ad-hoc și potrivire a datelor
  • Sistem de navigație greu
  • Abilități puternice de comunicare scrisă și orală
  • Abilități analitice puternice
  • Abilitatea de a lucra atât independent, cât și ca membru al echipei și de a interacționa cu toate nivelurile de angajați și de conducere

Experienţă

  • Experiență de lucru cu Workday Reporting, inclusiv crearea de rapoarte personalizate/Tablouri de bord/Tablouri de descoperire
  • Experiență de lucru cu crearea/menținerea câmpurilor calculate
  • Experiență de lucru cu Excel
  • Utilizarea competentă a pachetului Microsoft Office
  • Succes demonstrat în sprijinirea grupurilor de clienți cu un rol de specialist în resurse umane sau de analist

Dynata este unul dintre cei mai importanți furnizori unici la nivel mondial de date primare contribuite de persoane care se înscriu la panourile bazate pe membri pe care compania le gestionează și le întreține. Cu o acoperire care cuprinde peste 60 de milioane de oameni la nivel global și o bibliotecă extinsă de atribute de profil individuale colectate prin sondaje, Dynata este piatra de temelie pentru date precise și de încredere de calitate. Compania a construit servicii și soluții inovatoare de date în jurul acestui activ de bază pentru a aduce vocea individului în întregul spectru de marketing, de la cercetarea de piață la marketing și publicitate. Dynata deservește aproape 6.000 de agenții de cercetare de piață, agenții media și de publicitate, firme de consultanță și investiții și clienți din domeniul sănătății și companii din America, Europa și Asia-Pacific

În scopuri administrative, datele dumneavoastră cu caracter personal vor fi păstrate în evidență și vor fi dezvăluite și transferate atât în ​​interiorul, cât și în afara Spațiului Economic European, inclusiv în Statele Unite ale Americii. Vom lua toate măsurile rezonabile pentru a preveni orice acces neautorizat la datele dumneavoastră cu caracter personal.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Dynata pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Dynata pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Dynata locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?