Daiona CD Trans

Angajam expeditor national - international de marfuri

  • Daiona CD Trans
Salariu
Salariu confidenţial

Societate comerciala cu activitate in domeniul transporturilor angajeaza expeditor. Activitatea se va desfasura la punctul de lucru al societatii din Alba Iulia.

Candidatul Ideal

- candidatii cu experienta in domeniul transporturilor au prioritate

- Limba engleza la nivel conversational.

- Gandire logica.

- Preocupare pentru a se asigura că toate lucrările sunt finalizate la standardul și calitatea cerute.

- Simțul responsabilității.

- Inițiativă.

- Voința și capacitatea de a acționa in diferite circumstante fara a avea suportul cuiva.

- Inovație.

- Managementul de sine.

- Capacitatea de a-și organiza propria muncă și de a acorda prioritate cerințelor.

- Voința și capacitatea de a lucra în cooperare cu ceilalți.

- Orientarea către client

- simtul umorului.

- persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa;

- abilitati de negociere si putere de convingere;

- seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate

-cunoștințe operare EXCEL Cunoștințe contabilitate primară

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI CHEIE:

- prospectarea pietei, analizarea/procesarea informatiilor privind piata serviciilor de transport;

- ofertarea si negocierea conditiilor contractuale si a tarifelor practicate - identificarea si selectarea furnizorilor de servicii de transport;

- dezvoltarea relatiilor comerciale cu transportatorii;

- urmarirea modului de executare al transportului, verificarea documentelor de transport si urmarirea comenzilor;

- identificarea solutiilor de transport (rute, mijloace de transport, plan de incarcare a marfurilor);

- urmarirea utilizarii optime a parcului logistic propriu;

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Daiona CD Trans pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Daiona CD Trans pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Daiona CD Trans locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă Daiona CD Trans la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?