Elvira | Trevertex

Economist - controlling

  • Elvira | Trevertex

Candidatul ideal
Experienta similara in domeniul controllingului financiar si operational
Cunostinte si intelegere asupra normelor contabile- financiare Previzionare, pregatire si urmarire executare buget global al organizatiei
Conostinte si intelegere a structurii de costuri in procesele de productie (routing, BOM, Quality cost, etc)
Analiza cost si marja de productie
Experienta in reporting local si international- centralizare si intelegere date indicatori performanta diversi
Cunoastere SAP- este un avantaj

Responsabilitati:
- planificare procesului si realizarea bugetului
- analiza variatiei de productie si controlul stocului
- analiza variatiei lunare si raportarea inclusiv cu comentarii
- sa identifice proiecte de imbunatatire impreuna cu directorul companiei si sa stabileasca actiuni pentru imbunatatirea performantei; Aceasta include implementarea de programe de cost saving si monitorizarea indicatorilor cheie, de ex. productivitate, eficienta si analiza variatiilor
- Calcul cost si analiza
- Analiza KPI
- Optimizarea procedurilor de control financiar intern
- Intocmirea rapoartelor specifice
- Colaborare stransa cu colegii din diferite procese

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Elvira | Trevertex pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Elvira | Trevertex pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Elvira | Trevertex locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?